okna okna dveře plastová okna vchodové dveře eurookna dřevěná okna ceník okna hliniková okna montáž oken výměna oken

OKNA DVEŘE a vše okolo nich
vše o oknech, plastová okna
vše o dveřích, vchodové dveře
vše o bydlení, dům, byt

Okna dveře + plastová okna + Oknoplastik - výběr oken

okna | plastová okna | Oknoplastik - výběr oken

Dřevěná, plastová, nebo hliníková? Poradíme, jaká okna jsou ta pravá pro vás

Je jedno, jestli stavíte nebo rekonstruujete. Výběr nových oken je zásadní pro novostavby i starší domy a byty. Můžete díky nim ušetřit za energie a také ochránit svůj majetek před nezvanými hosty.

Jiná okna se hodí do historické roubenky a do pasivní stavby ve strohém skandinávském stylu. Pokud ale vaše stavba nabízí více možností, může se vám hodit malý průvodce na trhu s okny. Proto jsme porovnali nejprodávanější typy oken podle tří hlavních faktorů, které byste při výběru nových oken měli zohlednit:

 

  • cena
  • místo
  • tepelně-izolační vlastnosti

 

Dřevěná okna: klasický vzhled s moderními vlastnostmi

Dřevěná okna si mnoho lidí stále spojuje s nepříliš účinným těsněním a krátkou životností. Co si budeme nalhávat, dříve tomu tak skutečně bylo. Doba však pokročila a s ní i technologie výroby dřevěných oken.

Dnešní dřevěná okna a eurookna proto mají srovnatelné izolační vlastnosti jako plastová okna, nevýhodou je pouze jejich cena, která je až o 40 % vyšší. Na druhou stranu je však dřevo jednoznačně nejkrásnější materiál a při pravidelné údržbě vydrží desítky let.

 


Profil dřevěného eurookna Elegant IV 68


 


Nehodí se však do míst, kde je zvýšená vlhkost. Odolnost zvenku můžete podpořit hliníkovým opláštěním, do místností s bazénem nebo zimní zahradou jsou však dřevěná okna nevhodná.


Plastová okna: skvělý poměr cena/kvalita s širokými možnostmi

Plastová okna mají univerzální použití a díky široké nabídce povrchových úprav mohou vypadat třeba jako dřevěná. Navíc mají téměř neomezenou životnost a jsou takřka bezúdržbová.

Co se týče tepelně-izolačních vlastností, můžete si v podstatě sestavit plastová okna na míru podle svých potřeb. Podívejte se například na ceník a rozměry plastových oken české firmy Oknoplastik, která se na okna z plastu specializuje.


 

Profil plastového okna Omega


Přestože pořízení nových oken vaše peněženka pocítí, ceník plastových oken rozhodně neobsahuje tak vysoké částky jako ceník dřevěných oken. Plastová okna jsou tak dostupná komukoli a svým majitelům poskytnou vysoký komfort.Hliníková okna: špičkové těsnění a chladná elegance kovu

Přestože hliníková okna často najdete v průmyslových objektech, vzrůstá i jejich obliba v domácnostech. Odolají vodě, ohni, pokusům o násilné vniknutí a navíc nevyžadují opakované natírání a jinou údržbu.

Hliníkový vzhled se skvěle hodí do moderních staveb a jednoduše zařízených interiérů, nemusíte se jím ale omezovat. Vzorník barev pro hliníková okna je stejně široký jako pro jakákoli jiná, takže můžete mít třeba červená.

Cena hliníkových oken je sice vyšší, investice se však díky dlouhé trvanlivosti vyplatí.

 

 

Profil hliníkového okna HEROAL 065

 


Sháníte nové venkovní dveře do domu? Využijte nabídku předního českého výrobce dveří Perito!

Poptáváte kvalitní a přitom levná plastová okna? Doporučujeme nabídku od českého výrobce Oknoplastik.cz!
Kontakt, reklama: info@dvere-okna.eu
vývoj software programování na míru oken oknách dveřích dveře plastová okna. dřevěná okna vchodové dveře eurookna ceník oken okenní příčky hlinikové dveře dotace na okna